پارتیشن دو جداره

پارتیشن دو جداره

پارتیشن دوجداره : اگر نگاهی به معماری های مدرن امروزی بیندازیم می بینیم که در بسیاری از موارد برای تفکیک بخش های مختلف ساختمان از دیوارهای آجری و گچی استفاده نشده است و تنها با کاربرد یک پارتیشن دوجداره ، قسمت های مختلف ساختمان را از هم مجزا کرده اند و به هر بخش یک کاربری معین بخشیده اند.

به عنوان مثال در یک بنای مسکونی با استفاده از پارتیشن دوجداره ، هال و پذیرایی یا هال و آشپزخانه را از هم تفکیک کرده اند یا در یک ساختمان اداری، اتاق کارکنان یا اتاق مدیریت را از اتاق جلسه جدا کرده اند. و هرقدر هم به جلوتر می رویم؛ می بینیم که استفاده از پارتیشن های دوجداره رواج بیشتری یافته است. دلیل اصلی گسترش محبوبیت پارتیشن های دوجداره قطعاً نصب آسان و قابلیت جابه جایی است؛ در واقع با کاربرد پارتیشن می توان در اسرع وقت یک فضای بزرگ را به چند بخش مختلف با کاربری های گوناگون تقسیم کرد و چنانچه بعداً هم تغییر طرح محیط ضرورت یافت باز هم می توان به آسانی پارتیشن ها را جدا و بازطراحی کرد. البته همه پارتیشن ها از قابلیت های یکسانی برخوردار نیستند؛ پارتیشن ها به دو گروه پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره تقسیم می شوند که قرار است امروز به بررسی مشخصات پارتیشن دو جداره بپردازیم. پس اگر شما هم مایلید بیشتر در مورد پارتیشن دو جداره بدانید با ما همراه شوید.

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دو جداره چیست؟

پارتیشن دو جداره، نوعی پارتیشن است که برای تفکیک فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و… به کار برده می شود. البته از پارتیشن دو جداره معمولاً برای جدا سازی محیط هایی استفاده می شود که علاوه بر تفکیک فضا لازم است که از عبور صدا بین فضاهای موردنظر نیز جلوگیری شود. پس کاربرد اصلی پارتیشن دو جداره، تفکیک دو فضا از یکدیگر با استفاده از مانعی آکوستیکی است. در حقیقت چون برای ساخت پارتیشن دو جداره از دو پانل استفاده می شود و در بین دو پنل مذکور، گاز آرگون و فوم های ضد صدا به کار برده می شود؛ این پارتیشن ها خاصیت آکوستیکی پیدا می کنند.

جدای از آکوستیکی بودن، پارتیشن های دو جداره بسیار زیبا، مقاوم و ایستا نیز هستند. بنابراین پارتیشن دو جداره می تواند خالق یک محیط مجزا، زیبا، مقاوم، ایستا، آکوستیک و البته مدرن و چشمگیر باشد.

این پارتیشن های دو جداره پرکاربرد با ارتفاع های متفاوت طراحی و ساخته می شوند. ارتفاع پارتیشن بسته به سلیقه مشتری و اینکه لازم است چقدر از عبور صدا و… جلوگیری شود می تواند تغییر کند. علاوه بر ارتفاع، مواد به کار برده شده در ساخت پارتیشن های دو جداره نیز متنوع هستند که در ادامه به معرفی انواع پارتیشن دو جداره می پردازیم.

انواع پارتیشن دو جداره

یکی از رایج ترین مدل های پارتیشن دو جداره، پارتیشن دو جداره ام دی اف است. برای ساخت این نوع پارتیشن دو جداره از دو پانل ام دی اف ۱۶ میلیمتری استفاده می شود. استفاده از گاز آرگون و فوم ضد صدا در بین فضای خالی بین ام دی اف ها منجر به افزایش خاصیت آکوستیکی پارتیشن دو جداره می شود. البته گاهی هم پارتیشن دو جداره ام دی اف به نحوی طراحی می شود که بتوان از فضای خالی بین پانل ها به عنوان کمد استفاده کرد؛ این نوع طراحی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است زیرا با یک تیر دو نشان می زنیم! همچنین با استفاده از ابزار مناسب و هنر منبت می توان نمایی زیبا به سطح رویی ام دی اف بخشید تا نقش یکی از لوازم دکوراتیو محیط را نیز ایفا کند. ضمناً از فضای خالی بین پانل های ام دی افی می توان برای عبور کابل برق و… نیز استفاده کرد.

نوع دیگری از پارتیشن دو جداره با استفاده از دو پانل شیشه ای ۱۶ میلیمتری ساخته می شود. هوای بین جداره های شیشه ای مانع عبور صدا است. پارتیشن دو جداره شیشه ای به انتشار نور و در نتیجه به کاهش مصرف برق کمک شایانی می کند؛ همچنین این نوع پارتیشن دو جداره خالق نمایی مدرن و چشم نواز نیز محسوب می شود. یکی از ایرادهای وارد بر پارتیشن دو جداره شیشه ای این است که تاثیر چندانی بر حفظ حریم خصوصی افراد ساکن در محیط موردنظر ندارد؛ به همین دلیل معمولاً از شیشه های مات برای ساخت این مدل پارتیشن دو جداره استفاده می شود.

پارتیشن های دوجداره

البته گاهی پارتیشن های دو جداره شیشه ای به گونه ای طراحی می شوند که بتوان بین دو پانل، پرده کرکره ای نصب کرد؛ بدین تریب می توان با کشیدن پرده، فضایی خصوصی خلق کرد یا با جمع کردن پرده، نور را مهمان فضا کرد؛ ضمناً چون پرده بین پانل ها قرار دارد؛ گرد و خاک هم نمی گیرد. امکان عبور سیم برق و.. در فضای خالی بین پانل های این نوع پارتیشن دو جداره نیز وجود دارد.

امروزه پارتیشن های دو جداره در مدل های متنوع تری تولید و عرضه می شوند که در ساخت آنها هم از ام دی اف و هم از شیشه استفاده می شود. به عنوان مثال نوعی از پارتیشن های دو جداره به صورت یک قاب ام دی افی شیشه خور طراحی می شوند؛ سطح قسمت شیشه ای بسته به میزان نوری که لازم است وارد محیط شود می تواند تغییر کند و ضمناً اینکه در ساخت این پارتیشن، چه اندازه ام دی اف و چقدر شیشه به کار برده شده، تاثیر چندانی بر قیمت نهایی پارتیشن دو جداره نمیگذارد.

جهت استعلام قیمت پارتیشن دوجداره و کارشناسی در محل با شماره ذیل تماس بگیرید:

۰۹۱۲۵۲۴۱۴۸۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *