قیمت پارتیشن اداری و دوجداره و تک جداره

قیمت پارتیشن

قیمت پارتیشن و پارتیشن بندی به یکی از بحث های داغ دنیای امروز طراحی داخلی تبدیل شده است زیرا پارتیشن های کاذب متنوعی که این روزها ساخته و روانه بازار می شوند به طراحان و دکوراتیوها این اجازه را می دهند تا با صرف حداقل زمان، محیط ساختمان موردنظر را به بخش های مختلف تقسیم و فضایی مدرن و چشمگیر خلق کنند. به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم که در این مقاله در مورد پارتیشن و فاکتورهای موثر بر قیمت پارتیشن صحبت کنیم؛ اما قبل از پرداختن به بحث قیمت پارتیشن بد نیست که اطلاعات مختصری در مورد پارتیشن ها و کارایی آنها ارائه دهیم.

همانطور که اشاره کردیم؛ پارتیشن ها به تسریع و تسهیل روند تفکیک کردن فضای یک ساختمان کمک می کنند. در واقع می توانید برای جدا کردن فضای هال و پذیرایی خانه خود، برای تفکیک محیط کار خود به بخش های مختلف، برای پنهان کردن بخشی از ساختمان از معرض دید عموم، برای جدا کردن ورودی خانه یا محیط کار خود از سایر بخش های ساختمان، برای خلق فضایی دنج و مناسب با بازی کودکان و… از انواع مختلف پارتیشن های موجود در بازار استفاده کنید.

لیست قیمت پارتیشن

استفاده از پارتیشن های کاذب، شما را از دست ریخت و پاش بنایی خلاص می کند؛ ضمناً این اجازه را به شما می دهد که هر موقع دوست داشتید نحوه چیدمان پارتیشن ها را تغییر داده و محیطی نو بسازید زیرا پارتیشن ها با استفاده از پیچ و مهره به راحتی نصب می شوند و برای باز کردن آنها هم کافی است که همان پیچ و مهره ها را باز کنید؛ تازه برای نصب پارتیشن های ریلی حتی به پیچ و مهره هم نیاز ندارید و کار خیلی راحتتر می شود.

اما وقتی صحبت از پارتیشن و پارتیشن بندی به میان می آید؛ ناخودآگاه مسئله قیمت پارتیشن به ذهن می رسد. در این مورد باید بگوییم لازم نیست که نگران قیمت پارتیشن باشید چون با توجه به تنوع پارتیشن های موجود در بازار موفق خواهید شد که محصولی متناسب با جیب خود بخرید.

قیمت پارتیشن بسته به نوع و مدل پارتیشن متفاوت است؛ در واقع فاکتورهای متعددی بر قیمت پارتیشن اثر می گذارند. یکی از عوامل موثر بر قیمت پارتیشن، تک جداره یا دو جداره بودن آن است. در ساخت پارتیشن های دو جداره از دو پانل استفاده می شود اما پارتیشن های  تک جداره تنها از یک پانل ساخته میشوند و در نتیجه نسبت به دو جداره ها ارزانتر هستند.

قیمت پارتیشن اداری و دوجداره

البته قیمت خود پارتیشن دو جداره یا تک جداره هم بسته به نوع ماده به کار برده شده در ساخت آن متفاوت است. پارتیشن ها با استفاده از مواد متنوعی مانند ام دی اف، شیشه و آلومینیوم طراحی و ساخته می شوند؛ در نتیجه طبیعی است که قیمت پارتیشن دو جداره ام دی اف متفاوت از قیمت پارتیشن دو جداره شیشه ای باشد.

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت پارتیشن اثر بگذارد؛ امکانات جانبی پارتیشن موردنظر است. به عنوان مثال بعضی از پارتیشن های دو جداره به گونه ای طراحی می شوند که فضای خالی بین پانل ها بتواند نقش کمد را ایفا کند؛ پس می توان انتظار داشت که قیمت این نوع پارتیشن ام دی اف با یک پارتیشن ام دی افی ساده فرق کند.

پس طبق آنچه گفته شد قیمت پارتیشن به عوامل مختلفی بستگی دارد و اگر به بازار سر بزنید با محصولاتی با قیمت های متنوع مواجه خواهید شد؛ چنین تنوعی به شما اجازه خواهد داد که با توجه به بودجه خود، پارتیشنی زیبا و کارا بخرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *